Чипс од морков

karas-6355

Состојки

2 големи моркови

маслиново масло

прстофат морска сол и бибер

 

Подготовка

1. Дебелите моркови исечете ги на ленти со мандолинско ноже.

2. Ставете ги морковите на тава врз хартија за печење и попрскајте со маслиновото.

3. Попрскајте со морска сол и бибер.

4. Ставете ги да се печат во рерна на 180 степени, 12 минути.

5. Послужете веднаш!

Текстот е преземен од пријателскиот портал karas4training.com/mk

Leave a Reply

Your email address will not be published.